Category Archives: Bez kategorii

big bag

Pojemniki big bag do towarów niebezpiecznych – oznaczenia

Pojemniki wielkogabarytowe big bag są często wykorzystywane w przemyśle. Służą do przechowywania przede wszystkim materiałów stałych oraz sypkich. Jednak czasami zdarza się też konieczność transportu towarów niebezpiecznych dla środowiska lub człowieka. Istnieją opakowania big bag dostosowane do takich zadań, ale muszą być one odpowiednio przebadane i oznakowanie. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdzisz w niniejszym artykule.

Substancje niebezpieczne

Pojemniki big bag na substancje niebezpieczne

Big bagi są najczęściej wykorzystywane do transportu oraz magazynowania suchych materiałów, które nie są szkodliwe dla środowiska lub człowieka. Jednak w naszej ofercie posiadamy również typ pojemników wielkogabarytowych o specjalnym przeznaczeniu. Posiadają one oznaczenie UN, czyli Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kiedy się je stosuje? Sprawdź poniżej.

nici big bag

Jakie pasy i nici wykorzystywane są w produkcji big bagów

Zszycie kawałków tkaniny wymaga nici, które wytrzymają równie dużo, co sam materiał do produkcji big bagów. Pojemniki wielkogabarytowe potrzebują również pasów nośnych, pozwalających na uniesienie worka wraz z jego zawartością do góry. Zaprojektowanie odpowiedniego umocowania pasów oraz wykonania mocnych i trwałych połączeń wymaga wiedzy i doświadczenia, a także regularnych badań, zapewniających wysoką jakość materiałów. Tylko w ten sposób można zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkowania worków big bag.

tkanina big bag

Badania wytrzymałościowe tkanin Big Bag

W celu zapewnienia najwyższej jakości pojemników wielkogabarytowych Big Bag, wykorzystywanych do magazynowania i transportowania materiałów o masie do jednej tony a niekiedy i większej ważne jest wykonywanie badań wytrzymałościowych. Daje to gwarancję, że uszyte z danego materiału worki spełnią wszystkie oczekiwania klienta i będą w pełni bezpieczne w czasie użytkowania.