Category Archives: Bez kategorii

nici big bag

Jakie pasy i nici wykorzystywane są w produkcji big bagów

Zszycie kawałków tkaniny wymaga nici, które wytrzymają równie dużo, co sam materiał do produkcji big bagów. Pojemniki wielkogabarytowe potrzebują również pasów nośnych, pozwalających na uniesienie worka wraz z jego zawartością do góry. Zaprojektowanie odpowiedniego umocowania pasów oraz wykonania mocnych i trwałych połączeń wymaga wiedzy i doświadczenia, a także regularnych badań, zapewniających wysoką jakość materiałów. Tylko w ten sposób można zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkowania worków big bag.

tkanina big bag

Badania wytrzymałościowe tkanin Big Bag

W celu zapewnienia najwyższej jakości pojemników wielkogabarytowych Big Bag, wykorzystywanych do magazynowania i transportowania materiałów o masie do jednej tony a niekiedy i większej ważne jest wykonywanie badań wytrzymałościowych. Daje to gwarancję, że uszyte z danego materiału worki spełnią wszystkie oczekiwania klienta i będą w pełni bezpieczne w czasie użytkowania.

big bagi

Norma ISO 28198 – jak tworzyć pojemniki big bag?

Pojemniki big bag nie mają bardzo skomplikowanej konstrukcji. Jednak ich ładowność wynosi nawet do jednej tony. Z tego powodu ewentualne wady konstrukcyjne mogą powodować ogromne niebezpieczeństwo dla użytkowników. Aby temu zapobiec, powstała norma ISO 28198, w której zdefiniowany jest sposób tworzenia najważniejszych elementów pojemników wielkogabarytowych oraz wskazane są badania, które każdy produkt musi przejść zanim trafi do użytkownika.

Instrukcja użytkowania pojemników FIBC

Celem instrukcji obsługi jest nie tylko informacja, w jaki sposób można wykorzystać dane urządzenie lub przedmiot. Dużo ważniejszą rolą takiego dokumentu jest dbanie o bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego też warto zapoznać się z instrukcją użytkowania pojemników FIBC i wiedzieć, jak unikać zagrożenia.